31 Aralık 2009 Perşembe

HIZ ÇAĞINDA YENİ YIL !!!

Bir yıl daha bitiyor işte... Takvimlerin değiştiği,günlerin adının aynı ama sadece sonuna attığımız tarihin,sayısının değişik olacağı bir döneme gireceğiz.Evet, artık böyle tanımlıyorum yeni yılı sanırım.Eskiden koccaa bir yıl dediğimiz durum değişti .Yıllar ne kadar çabuk geçiyor anlamak zor, insan yetişemiyor hızına.Dün facebook'da eski bir arkadaşım beni eklemiş listesine, şöyle bir bakınca, dile kolay 22 yıllık arkadaşlık... Nereye gitmiş onca sene bilinmez,sadece tarihler değişmiş gibi gelirken insana,köprünün altından çok sular geçmiş oysa.. Hani '' Yılların telaşlarda bu kadar çabuk geçeceği hiç aklınıza gelmezdi''diyor ya şair bir şiirinde, işte tam da öyle. Bir telaş bir panik içinde gönderiyoruz bir yılı daha.
Yanlış anlaşılmasın çok da şikayetçi değilim bu hız çağından.Bardağın dolu tarafına bakınca mutlulukları nasıl çabuk eritiyorsak,acıları da öyle çabuk çıkartıyoruz hayatımızdan.Çünkü hayat üzerimizden akıp gidiyor ve bize yaşadıklarımızın üzerinde uzun uzun durmaya fırsat vermiyor.Şimdi de 2010 bizlere içinde acıları, kayıpları, hüzünleri,mutlulukları,başarılarıları taşıyarak gelecek,yaramaz bir çocuk misali.Ve hayatın beni getirdiği bu noktada içimden hep aynı şeyi tekrarlayarak karşılıyorum bugün yeni yılı.

2010 üzüntüden çok mutluluk ,savaştan çok barış,yoksulluktan çok bolluk,tartışmalardan çok huzur,ve bunları doyasıya yaşayabilecek sağlık getirsin bizlere Yeni yılımız kutlu olsun...:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder